Bir denklem veya problem girin
Kamera girişi tanınmadı!

Çözüm - Standart normal dağılımda kümülatif olasılık

Kümülatif Olasılık 0%
0%

Adım adım açıklama

1. 115'a kadar z-skorlarının kümülatif olasılığını bul

%99,9'dan fazlasında, standart normal dağılıma sahip veri, ortalamadan artı veya eksi 3,9 standart sapmada yer alır.

115’a kadar olan değerlerin kümülatif olasılığı 1'dir.
p(x<115)=1
x<115 olan kümülatif olasılık 100%'dır

2. 90'a kadar z-skorlarının kümülatif olasılığını bul

Her zamanın 99,9%'ından fazlasında, standart normal dağılıma sahip veriler, ortalamanın artı veya eksi 3,9 standart sapma içinde yer alır.

90 değerine kadar olan değerlerin kümülatif olasılığı 1.
p(x<90)=1
x<90 olduğunda kümülatif olasılık 100%

3. 115 ve 90 arasındaki kümülatif olasılığı hesapla

İki z-puanı arasındaki alanın kümülatif olasılığını bulmak için, daha küçük kümülatif olasılığı (90'in solundaki her şey) daha büyük kümülatif olasılıktan (115'in solundaki her şey) çıkartın:

11=0
p(90<x<115)=0
90<x<115 olayının kümülatif olasılığı 0%'dir

Bunu neden öğrenmeliyim

Neden bu öğrenilmeli