Bir denklem veya problem girin
Kamera girişi tanınmadı!

Çözüm - Standart normal dağılımda kümülatif olasılık

Kümülatif Olasılık 0%
0%

Adım adım açıklama

1. 21.5'a kadar z-skorlarının kümülatif olasılığını bul

%99,9'dan fazlasında, standart normal dağılıma sahip veri, ortalamadan artı veya eksi 3,9 standart sapmada yer alır.

21,5’a kadar olan değerlerin kümülatif olasılığı 1'dir.
p(x<21,5)=1
x<21,5 olan kümülatif olasılık 100%'dır

2. 13.2'a kadar z-skorlarının kümülatif olasılığını bul

Her zamanın 99,9%'ından fazlasında, standart normal dağılıma sahip veriler, ortalamanın artı veya eksi 3,9 standart sapma içinde yer alır.

13,2 değerine kadar olan değerlerin kümülatif olasılığı 1.
p(x<13,2)=1
x<13,2 olduğunda kümülatif olasılık 100%

3. 21.5 ve 13.2 arasındaki kümülatif olasılığı hesapla

İki z-puanı arasındaki alanın kümülatif olasılığını bulmak için, daha küçük kümülatif olasılığı (13,2'in solundaki her şey) daha büyük kümülatif olasılıktan (21,5'in solundaki her şey) çıkartın:

11=0
p(13,2<x<21,5)=0
13,2<x<21,5 olayının kümülatif olasılığı 0%'dir

Bunu neden öğrenmeliyim

Neden bu öğrenilmeli